Travel Concierge na Teneryfie

Travel Concierge na Teneryfie

Teneryfa – kolejny przystanek Travel Concierge.
Dla miłośników słonecznych kąpieli Teneryfa to prawdziwy raj. Na wyspie znajduję się ok. 70 plaż o różnych odcieniach i grubości piasku - od ciemnego, wulkanicznego pyłu, poprzez szare i brązowe plaże z drobnymi kamyczkami, aż po złocisty piasek.
Poza pogodą i plażami ma do zaoferowania znacznie więcej.
Co nas najbardziej urzekło: szaleństwa wodne w Siam Parku! Niesamowitej adrenaliny dostarczają m.in. spływ pontonami po sztucznej rzece Mai Thai, czy też spływ 28-metrową wieżą The Tower of Power. Z tej prawie pionowej, wąskiej zjeżdżalni spływa się w kilka sekund, wpadając z impetem wprost do przeszklonego tunelu, prowadzącego przez akwarium z rekinami.
Aktywny wypoczynek i piękne widoki to wąwóz Masca i klify Los Gigantes. Jednak największe wrażenie robi majestatyczny stożek – wulkan Pico Del Teide. Ten ogromny wulkan jest najwyższym szczytem Wysp Kanaryjskich i ma wysokość 3718 m n.p.m.

Teneryfa ma również wiele niespodzianek dla amatorów tradycyjnej kuchni, młodego wina i wspólnych śpiewów, to wszystko znajdziecie podczas wizyty w jednej z sezonowych tawern (tzw. guachinches).
Zapraszamy!